Zarabiaj na elektronicznym złomie

Możesz podarować lub sprzedać stary złom  używany w produktach takich jak płyty główne komputerów i innych urządzeń elektronicznych do rafinerii w celu recyklingu. Sprzedaż katalizatorów oraz płytek drukowanych komputerowe, baterie, telefony komórkowe, i innych produktów elektronicznych to najnowszy sposób na szybkie pieniądze. To naprawdę nie jest zaskakujące: złoto odzyskiwanie odpadów jest szczególnie popularne, gdy cena złota jest tak wysoka jak w rok 1980.

elektronika56bZłom złota z elektroniki przemysłowej i konsumentów mogą być odzyskane z komputerów przenośnych, osobistych części komputerowe, telefony komórkowe i inne. Kiedy nieaktualne elektronika zawierające złoto zawraca zamiast marnować w pudełkach w pomieszczeniach magazynowych, miliony ton metali i tworzyw sztucznych można odzyskać co roku. Oznacza to mniejsze potrzeby górnictwa zaopatrywania rynku … zielony górniczego rzeczywiście.

Czego Złoto Refiner szukać w złom do recyklingu
Złom złoto należy do jednej z dwóch kategorii – stary złom, który został użyty w złoto zawierających produkty, takie jak biżuteria, płyty główne komputerów, podzespołów elektronicznych, telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych, oraz nowego złomu, która pochodzi bezpośrednio od od producenta.

Kiedy odzyskać starą notkę, rafinerie szukać:

tenor (ile złota znajduje się w notce)
czystość i organizacja, która określa, ile to będzie kosztować, aby odzyskać cenne rzeczy.

Sprzedaży Your Gold Złom
Ze względu na kwestie bezpieczeństwa, ważne jest, aby mieć profesjonalne centrum recyklingu komputera i cenne części metalowy uchwyt Refiner komputerowe do odzyskiwania złota. Jeśli demontować komputera osobistego w celu odzyskania złota dać do odzyskiwania metali szlachetnych zajezdniach lub rafinacji metali, nie obsługują zasilanie. Również upewnić się zutylizować wszelkich niebezpiecznych części. Odzyskiwanie złota nie wiąże się wydobywaniem lub stopienie przez konsumenta. Będziesz po prostu usunąć kawałki, które mają te metale szlachetne.

Aby wyjąć podzespołów elektronicznych i inne części elektroniczne, najpierw upewnij się, że dysk twardy został wytrzeć, a komputer jest odłączony przed otwarciem obudowy komputera śrubokrętem i wyciągania płyty głównej, karty dźwiękowej, karty graficznej, oraz inne płyty z obwodami drukowanymi, pozostawiając je nienaruszone z wiórów, które zawierają.

Powinny iść do rafinerii szlachetnych metali. Więcej niż tylko złota recyklingowi w części komputerowych, więc należy zapisać wszystkie części do centrów recyklingu komputerowych.

Korzyści z recyklingu złomu złota od elektroniki
En masse, odzyskiwania złomu złota z elektroniki odzyskuje miliony ton metali szlachetnych, tworzyw sztucznych, szkła i innych zasobów cenne.
Więcej złota, który jest zawracany z starych części komputerowych, muszą być produkowane z nowych materiałów, aby zaspokoić popyt konsumentów. Oznacza to oszczędność energii i zasobów potrzebnych do górnictwa.
Komputery i recyklingu motherboard wziąć śmieci od składowiska i umieścić go z powrotem do pracy.
Co to jest Złoty służy?
Oprócz wykorzystania jako pieniędzy, dekoracji i biżuterię, złoto jest stosowany w:

Atramenty i farby
Turbinowe silniki samolotów
Stomatologii (nie niedawno, albo, ale od około 3000 roku)

Smary stałe używane w programie kosmicznym
Architektoniczne szkło
Radioizotopowe medycyna
Osłona przed promieniowaniem
Układ elektryczny i elektroniczny
Scientific oprzyrządowanie

 

Metale szlachetne w komputerach
Typowy komputer zawiera 2 procent złota, 1 procent srebra, 20 procent miedzi i 1 procent palladu. Komputery osobiste zawierają również aluminium, platyna, żelazo oraz kilka metali wymienione jako niebezpieczne przez RCRA (Ochrona zasobów i ustawa Recovery).

Podczas recyklingu złomu złota od komputera i części elektroniczne – takich jak płyty główne, karty dźwiękowe, karty sieciowe, karty wideo, baterie komputerowe, płytek obwodów drukowanych (PCB) i układy scalone (IC) – możesz wpłacić dowolną ilość, nawet jeden, do elektronicznego stroje recyklingu. Jednak jeśli chcesz gotówki dla swoich metale szlachetne zawierających części elektronicznych, jeżeli masz luzem dostawę części komputerowych. Pojedynczego komputera nie przyniesie wiele wartości.

Płytki drukowane zawierają większość metali szlachetnych z wszystkich części komputerowych. Single tonę obwodów ma od 80 do 1.500 gramów złota. Obwody komputerowe mają również niższy poziom arsenu, rtęci i siarki, wszystkie, które czynią złoto odzyskiwania bardziej niebezpieczne i kosztowne. Więc złoty złom jest łatwiej odzyskać przez rafinerie, co circuitboards bardziej atrakcyjne perspektywy recyklingu kupić.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Elektronika, Tania elektronika i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.