Elektronika artystyczna

elektronika artystyczna

„Zróżnicowanie opinii na temat dzieł sztuki pokazuje, że dzieło jest nowe, skomplikowane i ważne. Gdy krytycy nie zgadzają, artysta jest w zgodzie z samym sobą.” – Oscar Wilde

Coś, co może zbierać wiele uwagi ostatnio jest klasyfikacja muzyki elektronicznej. Ludzie mówią o nim, zwłaszcza na imprezach i na stronie internetowej, i byłem świadkiem ludzie walczą z nim odkąd pamiętam. Nie uważam, że ludzie powinni walczyć o gatunek artysty dźwięku. W większości przypadków, można znaleźć naprawdę niesamowite, praca jest wykonywana przez artystów, którzy krok poza granice gatunku. Zawsze będzie gama postaw w podgatunków. Idą od bycia ciemno i introspekcji na oryginalny i orzeźwiający, z optymizmem na duchowe. Muzyka ciągle się zmienia, a producenci są zawsze innowację. Nigdy nie może być prawdziwie kompletny przewodnik do muzyki elektronicznej.

Każdy, kto jest zainteresowany, aby skutecznie próbować słuchając tych różnych stylów muzycznych jest już na dobrej drodze do zrozumienia muzyki elektronicznej. Reszta zależy od umiejętności słuchania. Więcej muzyki elektronicznej jesteś narażony na, bardziej prawdopodobne jest to, że znajdziesz dźwięk, który odpowiada Twoim smaku, postawa lub wiele nastrojów. Gdy masz trochę czasu, aby po prostu cieszyć się muzyką, i niech stanie się nową część swojego życia, to zrozumiesz.

Rysując tych podgatunków, mam nadzieję dać ludziom wspólny język, z którym do komunikowania pomysłów na muzykę i wyeliminowanie konieczności posiadania czytać głupie gotowe gatunki, które nie służą do opisu określonego dźwięku. Na przykład, spójrz na głupie określenie „Ambitronica”. Ambient jest uważany za sub-gatunek elektroniki. Tak więc, nie ma potrzeby, aby się słowo, aby powiedzieć, że muzyka jest związana zarówno z etykietami, a zatem powinno być nazywane albo otoczenia lub elektroniki. Jeśli już, to termin jest po prostu stara się powiedzieć za dużo. Zamiast ludzi coraz zdenerwowany o takie rzeczy, mam nadzieję, że ten hub pozwala nam rozpocząć prawdziwych dyskusji na temat muzyki elektronicznej. I, jeśli nic innego, powinieneś być w stanie dowiedzieć się o niektórych stylów lub producentów, że nigdy nie słyszałeś.

Należy pamiętać, że za każdym razem wprowadzenie gatunku muzyki do piasty, będę umieszczać go pogrubione. Ponadto, film, że mam włączone są przez niesamowitych artystów, którzy tworzą niesamowitą muzykę. Udaj się w podróż, a następnie niektóre z ulubionych utworów powiązanych filmów. Ta muzyka opiera się na współistnieniu z innymi podgatunków. Nie zawsze jest kompromis. Tak więc, większość muzyki na tej piasty będą wykorzystywane jako wskaźnik ballpark, a nieliczni, tacy jak DJ Tiesto, Ulricha Schnaussa i Massive Attack, opisze kwintesencja brzmienia danego sub-gatunku. Słuchaj ich pełnych dyskografie w pełni zrozumieć niezwykłe dźwięki zawarte w tych krótkich filmów YouTube.

Dorastając, choć nie wiem, słyszałem muzykę elektroniczną w radio oraz w mediach tak dużo jak słyszałem rock czy muzyka klasyczna. Utwory takie jak Haddaway „What is Love” wędrowały fale radiowe. Moje rozumienie muzyki, że teraz wiemy, jest klasyfikowane jako Eurodance było to, że „muzyki techno”. W rzeczywistości większość Amerykanów zidentyfikować uderzeń maku z błyszczącymi efektami, koperta odfiltrowane bębny, dziwaczny próbki (lub ktoś śpiewa) i niepowtarzalnym „gromadzeniu” jako techno. Ale to nie jest takie proste. Innymi słowy, podjąć wszelkie stereotypami masz techno, muzykę taneczną czy cokolwiek uogólnić deskryptory używałeś, i zostawić je za sobą!

SNL fałszuje klub 90s życie Haddaway „What is Love?”
Wspólne elementy muzyki EDM będzie zszyć „szum”, który jest jak deszcz dźwięk swoops up, często jako wstęp, aby stworzyć tempa i na szczyt, i na dół, aby utworzyć głębię i do końca utworu. Trip Hop będzie jedną sub-gatunek, który nie korzysta z dużo hałasu, i wiele Ellen Allien utworów studio pominąć dźwięk, choć to na pewno usłyszeć na jej miksy DJ. Hałasu wynika naciskając kilka przycisków (jedna z nich nazywa się hałasu) syntezator i dodanie pogłosu, a następnie filtrowanie (usunięcie z wysokich i niskich jak osnowy tworzenia dźwięku). Filtr oczywiście jest szeroko stosowane w EDM i często można usłyszeć na perkusji, dzięki czemu dźwięk stłumiony na początku, a następnie go w pełni, przędzenia, jak hi-hat i snare się un-skrzypiał i bęben naprawdę zaczyna boom . Gdy te elementy są na swoim miejscu, to zwykle do producenta się zdecydować, co dźwięk (lub czuć) pójdą na następny.

Sub-gatunki Electronica i EDM może zarówno należeć w Music Rock i Pop (innymi słowy, nie jest to muzyka ludowa, Western & Country czy klasyczny). Ale najpierw muszę wspomnieć kilka rzeczy. Muzyka omawiany jest za pomocą środka cyfrowe lub analogowe, za pomocą syntezatorów i innych instrumentów, maszyn perkusyjnych i oprogramowania komputerowego z MIDI możliwości. Ta muzyka jest tworzona przez producentów. DJe są ludzie którzy grają muzykę dla ludzi. DJ może również grać rock, blues, folk i oczywiście. DJ sprawia, że ​​jego pieniądze przez wymieszanie utworów płynnie i po „czuć do pokoju”, grając tylko odpowiednią ścieżkę w odpowiednim time.The DJ ma gramofony i mikser, z którym do manipulowania utwór dalej. Jeśli jesteś naprawdę dobry DJ, można utworów remix żyć dla ludzi. Producenci mogą utworów remix każdego utworu. Niektóre remiksy pozostać wiernym postaci oryginalnego utworu i trochę zmienić dźwięk całkowicie. Wiele DJs produkować własną muzykę, jak również. Kiedy DJ grać w klubie, jest jednolity przepływ z jednego DJ na inny, więc czasami widać wielu ludzi w „booth” zatykanie rzeczy i przenoszenia rzeczy. DJ Mix to kompilacja, która sprawia, że ​​DJ łączy różne utwory różnych artystów w jednym extended play mix. Piosenka, która jest z mieszanki DJ na YouTube lub iTunes zacznie nagle, jeden dźwięk w końcu zanika (co słyszysz już grać na około trzydzieści sekund na poprzedniego utworu), a kończy się nagle po prostu jako nowy element z następny utwór osiągnął kres swojej crescendo. Elektroniczne akty muzyczne mogą składać się z jednej osoby, często mają dwa lub czasem trzy (jak Moderat czy The Glitch Mob), a lista może naprawdę dodać głębi, jak oni rekrutują wokalistów i muzyków do ich kopii zapasowej na żywo. Thievery Corporation (DJ duo) wycieczki z około ośmiu wokalistów (śpiewaków, raperów i hype-męskie) oraz pięcioosobowy zespół.

Trance jest, jak ja już wcześniej wspomniano, co większość Amerykanów może zidentyfikować. Jest grany w baseball games i wszędzie, że ludzie są zachęcani do „dostać hałaśliwy!” Ta muzyka ma kilka dostrzegalnych cech. Pierwszy będzie super szybkie tempo. DJs by zegar go w temperaturze około 130-140 uderzeń na minutę (bpm). To jest muzyka ludzi „pięść-pump” to w barze lub klubie. Po drugie, nie jest zazwyczaj piskliwy bęben. I po trzecie, nie są wysokie wzloty i niskie upadki. Gigantyczne kulminacje za sobą koszty, w często muzycznie nudne i nieprzyjemne nagromadzenie sekcjach, które często znajdują zastosowanie ciągi. Muzyka ma się czuć jak produkowane lub zautomatyzowane, jak to możliwe, więc na ogół odrzucają najbardziej stereotypowy trance. DJ Tiesto jest najbardziej znanym producentem Trance i Arman Van Buurren jest nowym królem Trance.

Artyści James Holden, Field i Telefon Tel Aviv są ekstremalnie dobrze wykonane przyszłość transie. Używają więcej organicznych dźwięków i umieścić prawdziwym muzykiem dotyk ich pracy i tworzyć muzykę, która jest lepsza w jakości niż większość mainstreamu. Chciałbym powiedzieć więcej, jeśli preferowane innych artystów, którzy zginęli pod tym sub-gatunku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Elektronika, Tania elektronika i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.